کد دعای فرج برای وبلاگ

حضور چهره های جدید که در اردوگاه به جهات تحمل شکنجه ها یا مقاومت و ایستادگی آهنین خود معروفیتی داشتند بر شور و هیجان این گرد همایی افزوده بود، حضور جوهر محمدیان از ایلام و علی رضا ناصح فرد از جمله این افراد بود ،تهران در این گردهمایی حضور بسیار کم رنگی داشت و نوعا علتش دوری راه تا شیراز و مشغله فراوان آزادگان این استان در روزهای پایانی سال 89 عنوان شده است ،
همچنین از استان گلستان نمایند ه ای حضور نداشت و همدان نیز نتواست بود نمایندگان خود را به این نشست برساند ، از مشهد سید محسن حیدری خیلی تلاش کرد به گرد همایی برسد اما با لغور پرواز و عدم امکان تهیه مجدد بلیط هواپیما شانس حضور در گردهمایی را از دست داد و به این جهت سی دی همایش دوم که توسط ایشان و دوستانش در مشهد تهیه شده بود نیز بدست سایر آزادگان اردوگاه نرسید ولی سید جلال ابراهیمی حضور حداقلی مشهدی ها را ثبت کرد.
 
اما در کنار اهمال و سستی بعضی استانها برای حضور در این گردهمایی چه موجه و چه غیر موجه حقیقتا تا بحال گرد همایی به این شور و هیجان و پر باری کمتر داشته ایم ،آزادگان اصفهانی اردوگاه  با حضور 14 نفره در این گردهمایی بعد از استان فارس که میزبان بود مهمترین و پرشورترین حضور حماسی را در این نشست ثبت کرد که در راس آنها حجت الاسلام علیرضا باطنی بود.
 
استان فارس نیز فوق العاده بود ،حضور سعدی جمالزاده به عنوان دبیر نشست و  امبدوار فروغی،حسین باقری،نعمت ا... عسگری و،حسن بهمنیان ، ابراهیم تولائی ،نوذر عسگری، بسیاری دیگر از آزادگان شناخته شده این استان در این گرد همایی،دیدنی و مثال زدنی بود .
حضور یزدیهای خونگرم و دوست داشتنی اردوگاه نیز بعد زیبای دیگری از این گرد همایی بود،بیش از 6 نفر حداقل از یزد شرکت کرده بودند یکی از نمایندگان آنها یعنی علی اکبر شفعیی که کمتر لحظه ای می شود که لبخند بر لب نداشته باشد بزحمت و در شب جمعه خود را به گردهمایی رسانده بود که همینجا به نیابت از همه آزادگان اردوگاه یازده،از این همه احساس مسئولیت و وظیفه شناسی او تشکر می کنیم.
گیلانی ها نیز حداقل با حضور نمیانده خود یعنی وحید فیاض و همراهش احساس مسئولیت خود را برخ کشیدند.
آزادگان قزوینی اردوگاه هم با  حضور نماینده خود ،مصطفی کردی و جهره جنجالی و خوشنام و مقاوم آنها یعنی علی رضا ناصح فرد در گرد همایی حضوری موثر داشتند .
خوزستانی ها حضور کم رنگی داشتند و تنها نماینده آنها جمشید دشتی بود که بتازگی به اصفهان نقل مکان کرده است گرچه مسعود هادوی طی تماس تلفنی با تلفکس اردوگاه سعی کرد عدم حضور خود را توجیه کند.اما در عوض حضور گرم و شاد  و فعالانه چهار نفر از آزادگان دزفولی اردوگاه تا حدود زیادی کاهلی اهوازی ها را جبران کرده بود.

همدان  حضور فعالانه ای نداشت و سید جعفر دعوتی که همیشه بک پای ثابت این نشست ها بود این بار به گفته خودش بخاطر بیماری همسرش نتوانست در گرد همایی شرکت کند .
سیستانی ها با آنهمه دوری راه اگرچه نماینده معمول خود را در گردهماین شیراز نداشتند اما بودند آزادگانی که با همت مثال زدنی از سیستان به شیراز آمده بودند.

اگرچه تعداد نمایندگان استانی کمتر از حد انتظار بود ولی همت سایر آزادگان اردوگاه بسیار مثال زدنی و شور آفرین بود از کرمان زنگی آبادی نیامده بود ولی حضور سایر آزاده ها ی آن خوب بود.

از استان کرمانشاه جوهر محمدیان برای اولین بار در گردهمایی های اردوگاه شرکت کرده بود حضور خندان و صمیمی حیدر ارباب پور در کنار جوهر صفای بخصوصی داشت.

عبدالله امیدوار نماینده کهکلویه و بویر احمد حضور فعالانه ای در این گرد همایی داشت و د ربررسی اساسنامه نیز خیلی پر شور ظاهر شد.
 
از استان بوشهر عبدالمحمد شیخ ابولی بسیار فعالان و شاداب در گردهمایی شرکت کرد و همچنیناگرچه شمس الله هریجی از مازندران به علت سفر زیارتی کربلا ،در جلسه حضور نداشت اما مرتب با پیگیری تلفنی از اخبار این پیش همایش حضور خود رادر این جلسه ولو تلفنی ثبت کرد.
 
استان قم نیز با حجت الاسلام خطیبی بهمراه عبدالکریم مازندارنی حضور موثر و فعالی داشت.
 
سید جعفر دعوتی،هاشم انتظاری،حسن زاده ،نعمت وردان و برخی دیگر از استانهای همدان،خراسان رضوی،خوزستان،گلستان تلفنی و یا پیامک پیگیر اخبار این گردهمایی بودند.

در مجموعه در گردهمایی که نمایندگان استانی اردوگاه حضور کمرنگی داشتند با حضور موثر و فعال سایر آزادگان به یکی از ماندگارترین گردهمایی های اردوگاه یازده تکریت تبدیل شد و از طرفی مساعدت موثر بنیاد شهید استان فارس و تامین مسکن و سایر امکانات از جمله دو دستگاه اتوبوس تشریفاتی و در اختیار گذاشتن هتل 5 ستاره کلاس C پرسپولیس شبراز و حضور پر رنگ مسئولین آن در نشست روز جمعه 6 اسفند، ،شیرینی این گردهمایی را صد چندان کرده بود .

روز اول گردهمایی شیراز با دیدار آزادگان یازده تکریت از گلزار شهدای شیراز و زیارت قبور سه نفر از آزادگان شیرازی اردوگاه یازده بنام کوروش حیدری،سیروس باقری،و شهید نیری آغاز شد که در این بین کوروش و نیری در اردوگاه به شهادت رسیده بودند و سیروس باقری که یک تیر هم در سینه اش بود در شیراز به شهادت رسیده بود.این اولین بار در طول 20 سال گذشته است که آزادگان ادروگاه دست جمعی به زیارت قبور شهدای اردوگاه رفته اند.
 
دیدار از امامزاده سید حسین علا الدین برادر امامزاده شاهجراغ علیهما السلام و دیدار با آیت الله زبرجد تولیت این آستانه  و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر بامامت ایشان ،برنامه معنوی دیگری بود که انجام شد .
 
دیدار از منزل شهید کورش حیدری و حضور دست جمعی آزادگان در منزل ایشان و زیارت مادر شهید از برگات دیگر این روز خجسته بود.
 
دیدار از اماکن تاریخی حافظیه و سعدیه و باغ ملی گیاهان ایارن در شیراز نیز از برنامه های دیگر گردهمایی آزادگان اردوگاه یازده تکریت در روز 5 اسفند  89 بود.
 
دیدار از امام زاده شاهچراغ برادر حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام و فرزند امام موسی کاظم علیه اسلام و خواندن دعای کمیل در این امامزاده از برنامه ها یپر بار معنوی 5 اسفند 89 در شیراز بود.
 
نهایتا گردهمایی آزادگان یازده با صرف شام و استراحت در 5 اسفند پایان یافت تا با آغاز 6 اسفند یعنی صبح جمع مهمترین بخش گردهمایی شروع شود.در ساعت 9 صبح جمعه 6 اسفند آزادگان و فعالان اردوگاه یازده بعد از صرف صبحانه در محل نشست در سالن گردهمایی هتل واقع در طبقه اول حضور یافتند و در کنار این نشست اولین نمایشگاه آثار و یادگاریهای اسارت آزادگان این ادروگاه شروع بکار کرد و آزادگان وسایل و یادگاریهای خود را بنمایش گذاشتند که در اینب ین محمد امین آزاده یزدی با بیتشرین وسایل آورده از اسارت بسیار فعال ظاهر شد.
در نشست 6 اسفند حجت الاسلام باطنی،خطیبی و مازندرانی بودند،همچنین حجت الاسلام محمد پور و برخی دیگر از مسئولین بنیاد شهید شیراز از جمله مسئول دفتر رئیس بنیاد شهید استان فارس از ابتدا در جلسه حضور فعالی داشتند .
 جلسه باقرائت قران و تواشیح خوانی گروه تواشیح شیراز آغاز شد وسپس با سخنرانی حجت السلام محمد پور و بعد نماینده شرکت احرار در استان فارس ادامه یافت.حجت السلام محمد پور در سخنرانی خود ضمن خوشامد گویی به آزادگان یازده به شیراز از مقاومتها و جانفشانی های آزادگان مخصوصا حجت السلام ابترابی تقدیر بعمل آورد.
سپس حجت الاسلام علیرضا باطنی برای قرائت اساسنامه و رای گیری وتصویب آن پشت تریون قرار گرفت و با قراتت یکا یک بندهای اساسنامه پیشنهادی نظر حاضرین را جویا شد که بحثهای داغی در مورد کلمه سیاسی نبودن جمعیت آزادگان دفاع مقدس بین بعضی از آزادگان در گرفت و جلسه فوق العاده مهیج و دیدنی شده بود.نهایتا اسانامه بعد از قرائت تک تک مواد آن و اظهار نظرات آزادگان به تصویب مجمع رسید .
 
بعد از پایان رای گیری نماهنگ هایی از اسارت و همایش های یک و دو در اصفهان و مشهد نیز پخش شد و هنگام ظهر آزادگان با برقرای نماز جماعت به استقبال این فریضه معنوی رفتند.
گردهمایی آزادگان اردوگاه یازده تکریت بعد از صرف نهار و چای نهایتا در 2 بعد از ظهر جمعه 6 اسفند 89 به پایان رسید.
در باره همایش سوم نیز به علت کمبود وقت به مطالعه دقیقتر و فرصت بعدی موکول شد. 
 
+ نوشته شده در  شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 11:16  توسط عسکری  |